Підтримка
Цілодобова підтримка | Правила звернення

Зателефонуйте

Глобальна підтримка:
+7 (495) 789-45-86

Поширені запитання |  Форум |  Бот самопідтримки Telegram

Ваші запити

  • Всі: -
  • Незакриті: -
  • Останій: -

Зателефонуйте

Глобальна підтримка:
+7 (495) 789-45-86

Зв'яжіться з нами Незакриті запити: 

Профіль

Профіль

Вірусна база Dr.Web

Як казав великий російський полководець А. В. Суворов,
воювати потрібно не числом, а вмінням.

Переваги вірусної бази Dr.Web

  • Рекордно мала кількість записів;
  • Малий розмір оновлень;
  • Лише один запис дозволяє визначати десятки, сотні й навіть тисячі подібних вірусів.

Принципова відмінність вірусної бази Dr.Web від вірусних баз ряду інших програм полягає в тому, що при меншій кількості записів вона дозволяє детектувати таку саму (й навіть більшу) кількість вірусів та шкідливих програм.

Що дають користувачу малий розмір бази Dr.Web та менша кількість записів в ній?

  • Економія місця на диску;
  • Економія оперативної пам'яті;
  • Економія трафіку при завантаженні бази;
  • Висока швидкість встановлення бази та її обробки при аналізі вірусів;
  • Можливість визначати віруси, які ще тільки будуть зроблені в майбутньому шляхом модифікації вже відомих.

Розробка антивірусу Dr.Web почалася в першій половині 90-х років ХХ століття, коли Інтернет тільки розвивався й ще не став «глобальною мережею», а дозволити собі доступ до світової мережі могли лише небагато підприємств. За умов, коли за трафік треба було платити дорого, а оновлення проводити якомога частіше, розмір вірусної бази, а значить, і час її завантаження з Інтернету, мали бути мінімальними. Таке завдання стояло перед розробником і воно було виконане — дотепер розмір вірусної бази Dr.Web найменший серед усіх існуючих антивірусних програм. Досягнуто це завдяки розробці власної технології створення вірусної бази на основі дуже гнучкої мови, спеціально розробленої для опису баз. Малий розмір вірусної бази забезпечує економію трафіку, дозволяє займати набагато менше місця на диску після встановлення та в оперативній пам'яті, ніж бази інших виробників. Невеликий розмір вірусної бази дозволяє взаємодіяти всім компонентам програми Dr.Web у високошвидкісному режимі, не завдаючи надмірного навантаження на процесор.

Що найголовніше в антивірусі? Забезпечувати захист від вірусів. Забезпечується захист, серед іншого, внесеними в вірусну базу записами (сигнатурами), які дозволяють детектувати віруси. Проте кількість записів у вірусній базі абсолютно нічого не говорить про те, скільки реально вірусів ловить та чи інша антивірусна програма. Найоб'єктивнішим способом перевірки якості захисту служать порівняльні тестування, що проводяться на колекціях вірусів з «дикої природи» (InTheWild list) — тобто на вірусах, реально існуючих на комп'ютерах користувачів, а не тільки в вірусних лабораторіях та у колекціонерів.

Також необхідно розуміти, що вірусна база кожної антивірусної програми має свою структуру. Щоб пояснити, чому кількість записів у вірусній базі Dr.Web менше кількості записів у вірусних базах деяких інших виробників, треба знати, що не всі віруси унікальні. Існують цілі сімейства споріднених (схожих) вірусів, є віруси, сконструйовані вірусними конструкторами — спеціальними програмами для створення вірусів. Всі вони дуже схожі один на одного, дуже часто — як дві краплі води. Розробниками деяких інших антивірусів кожному такому вірусу-близнюку надається окремий запис у вірусній базі, що робить її важчою.

Інший принцип застосовується в антивірусній базі Dr.Web, де лише один вірусний запис дозволяє знешкоджувати десятки, сотні й навіть тисячі подібних один одному вірусів! Навіть менша, порівняно з деякими іншими програмами, кількість вірусних записів у базі дає можливість з високою ймовірністю виявляти поки ще невідомі (не внесені в базу) віруси, які будуть створені на основі вже існуючих вірусів.